Üye Girişi

GELECEK MAÇ

 

 

GELECEK MAÇ  VE FİKSTÜR


RAKİP : HEREKE YILDIZ

SAHA  :  

TARİH : 

SAAT  : 

İLK Yarı Fikstürü

Kartal Bulvar

 9 .0 

Vefa spor

 Vefa spor

1.0   

Bozüyük Vitra

Edirne spor

 6 0  

Vefa spor

Vefa spor

  -  

Herekle Yıldız

Ergene Velimse

  -  

Vefa spor

Vefa spor

  -  

Kırklareli Yıldırım

Sultangazi

  -  

Vefa spor

Vefa spor

  -  

Bayrampaşa Tuna

Gebzespor

  -  

Vefa spor

Vefa spor

  -  

Uzunköprü

Çorluspor 1947

  -  

Vefa spor

Vefa spor

  -  

Çayırovaspor
 

 

 
 


ZİYARETÇİ DEFTERİ

918369
BugünBugün280
DünDün515
Bu HaftaBu Hafta280
Bu AyBu Ay15371
TümüTümü918369

HAFTANIN MAÇLARI

12.GRUP

 Sultangazispor - Gebzespor 2-2
Edirnespor - Vefaspor 6-0
Hereke Yıldızspor - Çayırovaspor 0-0
Vitraspor - Bulvarspor 2-1
Yıldırımspor - Uzunköprüspor 2-3
Velimeşespor - 1947 Çorlu 0-1

VEFA MARŞI

VEFA SPOR BELGESELİ

BAŞKANIMIZDAN AÇIKLAMALAR

Dikkat, yeni pencerede açar PDFYazdırE-posta

Yazar VEFASPOR Cumartesi, 13 Haziran 2015 20:44

 Bölgesel Amatör Lig'e yükselen Vefaspor'da kritik günler yaşanıyor. Destek gelmemesi halinde takımı lige sokmayacağını açıkça belirten Başkan Mesut Gülbaran bu sözünde kararlı olsa da son günlerde camiadan gelen baskılarla karşı karşıya kaldı.


Sezon devam ederken sık sık Vefa camiasına çağrı yapan Gülbaran ne sezon sonrası toplantıda ne de genel kurulda yeşil-beyazlı camianın ilgi göstermemesi sonucu büyük hayal kırıklığı yaşarken "Yönetimimize 400 bin TL'lik destek olmazsa takımı lige sokmayacağım" demişti. Gençlerle ve iddiasız bir ekip sahaya sürmek gibi bir düşüncelerinin asla söz konusu olmayacağını belirten Gülbaran 400 bin TL'lik destek gelmesi durumunda yönetim olarak kendilerinin de en az bu kadar para koyacaklarını ve iddialı bir takım yapacaklarını ifade etmişti.

Bu sözlerin ardından Vefa camiasının ünlü ve önde gelen isimlerinin Mesut Gülbaran'a ulaşıp onu kararından vazgeçirmeye çalıştığı öğrenildi. Vefa mezunları ve kulübün eski futbolcu ve yöneticileri Gülbaran'a destek sözü verse de bu sözün Gülbaran'ın istediği seviyede olmadığı gelen bilgiler arasında.

Abdullah Avcı da devrede

Mesut Gülbaran'a ulaşan isimlerden birinin de Başakşehir FK Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın olduğu belirtildi. Futbolcu olarak Vefa forması giyen Avcı'nın da kararını gözden geçirmesi için Gülbaran'la görüştüğü öğrenildi.


 

VEFA'DA SESSİZ KONGRE

Dikkat, yeni pencerede açar PDFYazdırE-posta

Yazar VEFASPOR Perşembe, 04 Haziran 2015 22:54

 

 

BAL, Bölgesel Amatör Lig takımlarından Vefaspor’da olağan genel kurul önceki gün Vefa Lisesi Vefa Küçük Konferans salonunda yapıldı.Çoğunluk sağlanmasına rağmen salonun boş kalması Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran, Yönetim Kurulu üyeleri ve genel kurula katılan üyeleri derinden yaraladı. Divan Başkanlığını Kadırgaspor Kulüp Başkanı Cemalettin İnanç yaparken, yardımcılığını ise Fatih Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Eski Başkanı Murat Kapusuz üstlendi. Genel Kurulun sunumunu Murat Kapusuz yaptı ve gelir giderleri, faaliyet raporunu ve yönetim kurulunun ibrasını da Kapusuz sundu. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okunan faaliyet raporu hakkında konuşmak için kürsüye çıkan Vefaspor Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran, genel kurulma katılımın az olmasından üzün duyduğunu ifade etti. Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran’ı Faaliyet raporunun ardından yaptığı konuşmasını salonda bulunan az sayıdaki üyeler takdirle karşıladı. Gülbaran yine verdi veriştirdi. 

Eski yönetim devam kararı aldı

Genel Kurulun ilkinde çoğunluğun sağlanması ve eski yönetimin tamamı yeniden devam kararı alarak Vefa’nın sahipsiz olmadığını gösterdiler. genel kurula ikinci bir liste çıkmayınca eski yönetim ibra edildi ve yollarına devam kararı alındı. Yönetimin içerisinde isim değişikliğine gidilebileceğini söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, 109 gün zamanları olduğunu, bu zaman içerisinde Vefa’nın yönetiminde olmak isteyenlere de açık kapı bıraktıklarını söyledi. Her şeye rağmen gerekli destek alınamazsa takımı lige çıkarmayacağını bir kez daha yenileyen Başkan Gülbaran, 10 gün sürelerinin olduğunu, bu 10 gün sürenin iyi değerlendirilmesi durumunda Vefa’yı lige katabileceklerini fakat destek gelirse bunun hayata geçebileceğine vurgu yaptı. Kongre üyelerinin, Gülbarın’ın tavrında art niyet olmadığını vurgu yaparak başkana ve yönetime bu anlamda tam destek verdiklerini beyan ettiler.Ben bunun böyle olacağını biliyordum

Genel Kurula katılımın az olmasından şikayetçi olan Başkan Mesut Gülbaran, bunun b.öyle olacağını çok iyi bildiğini söyledi. Yorumcular, tenkit edenler, Vefa sahipsiz kalır diyenlere de göndermeler yapan Gülbaran, “Biz 15 Gün evvel bir toplantı yaptık ve genel kurulumuzun olduğunu üyelere ve ben Vefa’lıyım diyen herkese duyurduk ve kendilerine çağrıda bulunduk. Ben aslında bu genel kurulda susma hakkımı kullanacaktım fakat içimdeki Vefa sevgisi buna engel oldu. Genel Kurulda salonun dolmasını çok istedim ama olmadı. Bun bunun böyle olacağını çok iyi biliyordum fakat insan ister istemez bir beklenti içerisine giriyor. Bizi yanıltıp bu salonu doldurmalarını çok isterdim ama maalesef olmadı. Teknik edenler, yorum yapanlar, Vefa sahipsiz kalmaz diyenler nerede?. Hani bu kulüp sahipsiz kalmazdı. Öyle boş laflar üretip burada aslanlar gibi görevlerini yerine getiren yönetici arkadaşlarımızı hiç kimsenin incitmeye hakkı yok. Burası bir arena ve gelip buradan konuşsunlar. Arkadan konuşup ta bir iş yaptıklarını zannedenler neredesiniz niye gelip te bu yönetimden hesap sormuyorsunuz. Bu mu sizin büyük Vefa’lılığınız. Hani bir atasözü var ya, “Vefa Fatih’te bir semtmiş” işte inanın bugün onu bir kez daha canlı canlı yaşamış bulunmaktayız.

 

Aynı tas aynı hamam

Adı Büyük fakat her geçen gün küçülen Vefa’da inanın değişen bir şey yok. Aynı tas aynı hamam demeden kendimi alıkoyamıyorum, bu durum hakikaten utanç verici bir durum. Burada bulunan arkadaşların çoğunu Küçükpazarlılar temsil ediyor. Şurada Vefa’lı olanların sayısı inanın parmakla gösterilecek kadar az. Neden böyle bir şey yapılıyor inanın çözmek için çok çaba sarf ettim ama maalesef başaramadım. Biz Küçükpazarlılar olarak aslanlar gibi buradayız, Vefa’lılar nerede?. Ya kardeşim gelin bize hesap sorun, bu kulüp nerede gidiyor, lige nasıl katılacaksanız, hiç ihtiyacınız var ve ya yok mu? Diyen bir kişi bulamıyoruz. 400 Bin TL gelmezse yoluna devam kararı alan bu yönetim kurulumuzdan çıkacak olan karar aynen şöyledir. Biz kulübe sahip çıktık,. Gerekli maddi destek alamadığımız için taktımı lige sokmayacağız. Bun Vefa’lılar kabullenilecek mi onu merak ediyorum.

 

Zihniyet genç takımla lige katılmak

Vefaspor’un genç takımla lige katılma lüksü asla yoktur. Adamlar sağda sonda halen bunu konuşuyorlar., ya kardeşim genç takımla dahi lige katılsanız bunun neresinden bakarsanız bakın 400 Bin TL gibi bir para harcayacaksınız. Neden paranızı sokağa atacaksınız ki. Getirin o harcayacağınız parayı bizim vereceklerimize takviye edin bakalım Vefaspor bu ligi sallıyor mu, 3. Lige çıkmıyor mu o zaman hesap sorun. Benim gönlük öyle her maçta 7 ve ya 7 gol yiyen bir Vefa’dan yana razı olmaz. Averaj takımı olup hemen ligden düşmenin en büyük adayı oluruz. Genç takıma güvenip BAL Bölgesel Amatör Lig teslim edilir mi?, bu ligi öyle İkinci ve ya Birinci Amatör Lig gibi görmeyin. Buradaki harcamalar kalem kalem ortada onun için fazla hayalci olunmasın bu ligde hedefe oynamak ve ya ligde iyi bir yerde sezonu bitirmek için 1 Milyon TL’ye ihtiyaç var. Biz Vefa’yı kurtarmak için çaba sarf ederken, birileri çıkıp tenkitlerde bulunmak için bir birleriyle yarışıyorlar. Ben bu şartlarda takımı lige başlatmayayım da o zaman görecekler dünyanın kaç bucak olduğunu. Bu Vefa’ya gönül veren ve desteğini esirgemeyenlere nasıl cevap verecekler onu merak ediyorum. Bizim alnımız açık ve başımız dik. Bu kadar yapabiliyoruz deyip takımı lige sokmaz bırakırız. Pekala, ondan sonra her şey düzelecek mi. Düzelecekse inanın bu camiayı aday olacak arkadaşlara bırakmaya hazırım. Olağanüstü genel kurul yapar kendilerine kulübü teslim ederim. Ama öyle parasız pulsuz, hedefi olmayan Vefa takımını da kusura bakmayın asla teslim etmem bunu da böyle bilsinler” dedi.


Share

 

  

 

 


 

VEFA KONGRESİNE DAVET

Dikkat, yeni pencerede açar PDFYazdırE-posta

Yazar VEFASPOR Salı, 02 Haziran 2015 13:25

 

 

Vefa spor’da Olağan Genel Kurul, yarın Saat 17.00’da Vefa Lisesi Vefa Küçük Konferans Salonunda gerçekleşecek. 

Genel Kurul öncesi Üyelere ve Vefa’yı seven ve ya Vefaspor’a sevdalı olan herkesi bu önemli toplantıya davet eden Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran, yarın yapılacak olan genel kurula katılımın üst seviyede olmasını istedi. Vefaspor için genel kurul gününün tarihi bir gün olacağının altını çizen Başkan Mesut Gülbaran, alınacak önemli kararların olduğunu, bu kararların altına imza atılması için herkesin bu toplantıya hicap etmesi gerektiğini söyledi. Vefaspor Kulübünün son durumunu öğrenmek ve neler yapılması gerektiğini bilgilenmek isteyenlere özel davetiye çıkaran Başkan Gülbaran, “Yarın yapılacak olan genel kurulumuza katılımın üst seviyede olmasını bekliyorum. Bu toplantının Vefaspor için tarihi bir toplantı olacağından herkesin hicap etmesini özellikle vurguluyorum. Ben Vefa’lıyım, Vefaspor’u çok seviyorum, kongre üyesi değilim ama bu camiada yaşanları yakından takip etmek istiyorum diyen taraflı tarafsız herkes bu toplantıya özel davetlimizdir. Bu genel kurul bu zamana kadar yapılan genel kurullardan çok farklı olacaktır. Çünkü büyük bir belirsizlik var. Gerekli destek için bize yaklaşım var ama bunun sözde olduğunu gözlemliyor yarınki genel kurulda Vefa’nın büyüklüğü ve ya ilgi alanının ne kadar olduğunu hep birlikte göreceğiz. Bu tarihi toplantıya tüm spor kamuoyu ve Vefalıları davet ediyorum. Saat 17.00’da herkesin salonu doldurmasını bekliyor, Vefaspor için hayırlı kararların alınmasını bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Logo Beez, Üç küçük arı


 

  

VEFA YÖNETİM KURULUNDAN AÇIKLAMALAR

Dikkat, yeni pencerede açar PDFYazdırE-posta

Yazar VEFASPOR Cumartesi, 23 Mayıs 2015 23:39


DSC_0930
Yerel Futbol sitesinin düzenlediği yılın oyuncuları  ödüllerinde kriterlerin Vefa’lı oyunculara uymadığını söyleyen Vefaspor Yönetim Kurulu, Bununla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yönetim kurulunun yazısında şu sözlere yer verildi, “Bir Kulübün sporcusunu yılın sporcusu seçiliyor diye onurlandırıyorsan en azından kulübün yetkililerine danışmanız lazım değil mi?. Ben ne kadar SMS ile seçilmiş olsa bizler koca Vefa ve Küçükpazarspor camiasıyız ve size bu oyuncuların iyi olduğunu söylerken yüzlerce SMS atar onları mutlaka onurlandırırdık. Takımımızda oyuncuların isyanı hakikaten çok büyük. 26 Maç oynamış Tunaspor’lu oyuncu, Vefa’lı oyuncu ve diğer kulüplerimizde oynamış o kadar çok değerli oyuncu varken, takıma katkı sunmamış ve kulüplerini yarı yolda bırakmaya kalkmış bu kişiler nasıl oluyor da SMS ile Yılın sporcusu oluyor buna bir anlam vermiş değiliz. Ne yani futbolcunun kaderini SMS’ler mi belirleyecek. Sahada ter döken ve onurlarıyla mücadele eden ve alın teri döken oyuncuların emekleri nerede kaldı ki. Bizlere yorumları yapanları da çok iyi biliyoruz ve koca Vefa camiası karalanıyor buna bir çözüm bulunamazken bu tür Vefaspor kulübüne katkısı az olan isimlerin Yılın Sporcusu seçilmesini camia olarak doğru bulmadığımızı belirtmek istiyoruz” denildi.

VEFA SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

 

DESTEK VERİLMEZSE LİGLERE KATILMAYACAĞIZ

Dikkat, yeni pencerede açar PDFYazdırE-posta

Yazar VEFASPOR Cuma, 22 Mayıs 2015 10:44

 Bölgesel Amatör Lig yükselme başarısı gösteren ve yeni sezon öncesi çalkantılı bir dönem içerisine giren Vefaspor’da haftalardır beklenen toplantı önceki gün Vefa Spor Kulübünün yanında bulunan tarihi Vefa Lisesi Konferans salonunda gerçekleşti. 


Toplantının büyük bir kalabalığa sahne olacağı beklenirken, bu sayı yönetim dahil 48 kişiye ulaşabildi. Toplantı öncesi yönetim kurulunu konuşmanın yapıldığı kürsüye alan Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran, adeta boş koltuklara hitap etti. Beklenen ilginin oluşmamasından dolayı sinirli tavırlar sergileyen Başkan Mesut Gülbaran, en son söyleyeceğini ilk baştan söyleyerek Yeni yönetimin oluşmaması, kendilerine gerekli maddi desteğin verilmemesi durumunda aynı yönetimle yola devam edep, tarihi büyük başarılarla dolu Vefaspor’u lige çıkartmayacaklarını söyledi. Salonda bulunan az sayıdaki kongre üyelerine seslenen Başkan Gülbaran, iddialı konuşmasıyla salondakilerin alkışını aldı. 3 Haziran’da Genel Kurula gideceklerini de bu toplantıda duyuran Başkan Mesut Gülbaran, ilginin daha büyük olacağını beklediğini, o yorum yapanların da bu toplantıda olmasını çok arzu ettiğini söylemeden geçemedi.  Yorumları yapanlar nerede?

Konuşmasında geçtiğimiz günlerde futbolcular ile arasında yaşanan kaosun haberine yorum yapanların toplantıya cesaret göstererek katılamadığını ve ya katılıp ta yürekli bir şekilde kendisine yüz yüze cevap veremediklerini söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, “Şimdi buradan şunu söylemek istiyorum. Yaşananlar karşısında yorum yapanlar ve bu yorumları kendilerine yakıştıranlar acaba neredeler. Bu kadar yoruma rağmen toplantıya bu kadar az kişinin katılması beni inanın şaşırttı. O yorumlara rağmen bu salon hınca hınç dolacak zannettim ama yorumları yapanlar demek ki yalandan karalama yapmak için yazmışlar. Eğer yürekleri olsaydı gelip bana o hazurunun önünde hesap sorsaydı. Ya bir insan bu kadar karalanır mı, bir camia bu kadar basit bir şekilde ayaklar altına alınabilir mi. Bunun neresinde o yürekli Vefalılık. Biz Vefa’lıyız diyoruz buradayız, ya gerçek Vefa’lılar nerede onları göremiyorum.

Üye yapılsın, para toplansın mışBaşkan Mesut Gülbaran, Kulübe üye yapıp maddi anlamda kulübe gelir gelmesini sağlamak adına böyle bir kampanyanın yürütülmesi gerektiğini kendisine söyleyenlere de bununla ilgi şöyle cevap verdi. “Bu kulübün üye aidatlarına hiç ihtiyacı yoktur. Üye aidatlarıyla hangi Kulüp ayakta kalmış ve ya hangi kulüp büyük gelirler elde etmiş bana bir tanesini gösterebilirmisiniz. Benim üye aidatlarında gözüm yok. Üye yapalım sıkıntı yok, üyelerden para da almayalım oda pek önemli değil. Önemli olan bu kulübe gönül üyesi oyup maddi anlamda destek olabilmek, bunu yapabiliyormussunuz o zaman sizi kutlarım. Tabi ki üyelere ihtiyaç var. Bir genel kurulda yönetim kurulu seçilirken bu üyelerin oyları her zaman olduğu gibi sonucu etkileyebilir ama ekonomik anlamda bu durumun hiçbir kulübe katkısı yoktur.

 Eleştirileri hiç hak etmiyoruz


Vefa’nın başkanlığı döneminde hiçbir şekilde hak etmediği eleştirilerle karşı karşıya kaldığını söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, “Vefa madem büyük bir camia, neden üç b.eş kişinin eline baksın kardeşim. Biz cebimizden verelim, çoluk çocuğumuzun rızkını kulüp için harcayalım, birileri gelsin hem de BİR TL, vermeden BİN TL’lik eleştiri yapsın, ben bunu kabul etmiyorum. Yönetimde bulunan arkadaşlarımız her geçen gün bir bir aramızdan ayrılıyor neden biliyor musunuz?, “Ya başkan hem paramızı vereceğiz, hem de bilinçsiz hatta acımasız bir şekilde eleştirileceğiz. Bunu hiçbir insanlık kabul etmez ve bunun bu kitapta yazan tarafı da yoktur” diyerek camiadan tek tek kopuyorlar. Bu kötü gidişi kim dur diyecek bileniniz var mı?. Biz bu şartlara rağmen bir Allah’ın kuluna tek kuruş borcumuz yok tertemiz borçsuz bir kulüp olduk burada. Bu kulübü nerelerden aldığımızı çok iyi biliyorsunuz. Hacizler, borçlar ve bununla ilgili birçok sıkıntılı dönemde borçlu bir şekilde bu koltuğa oturduk. Bugün gelsin birisi benim bu kulüpten alacağım kaldı desin onun alnını karışlarım. Hiç kimseye borcu olmayan tertemiz bir kulüp bırakacağım tabi yüreğine ve kendine güvenen bir aday olursa tabi.

Vefaspor’u lige katmayacağız
Vefaspor’u beklenen destek gelmez ise lige katmayacaklarını söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, “Bugün için çok önemli bir sez sarf etmek istiyorum. Bakın bu söyleyeceğimi iyi dinleyin, “Eğer benim yani yönetim kurulu arkadaşlarımızın önüne 400 Bin TL getirmesinler, bu takımı lige sokmayacağım bu bir blöf değildir günü geldiğinde herkes bunu görecektir. Madem bu tarihi Vefaspor Kulübüne maddi anlamda destek yok, bizimde buna gücümüz yok o zaman lige katılmayacağız ve Vefa yine ayaklar altına alınmış olacak. O zaman bunun için ne yorum yazacaklar onu da oturup bekleyip hep birlikte göreceğiz.


 


Mesut Gülbaran, hedefsiz yerde olmaz
Kendisine iletilen mütevazı bir kadro kurup lige devam edelim sözüne de sinirlenen Başkan Gülbaran, “Öncelikle şunu herkes çok iyi bilsin, bir camia, bir işyerinde hatta bir kurumda iddia yoksa orada Mesut Gülbaran ve arkadaşları orada olmaz. Bize mütevazı bir kadro kuralım diyorlar yani ligden düşmeyecek gibi. Ya kardeşim bunun maliyeti nedir biliyor musunuz. Bir takımın lige katılması için en az 400 BİN TL’ye ihtiyacı vardır. Madem düşmemeye oynayacak bir takım oluşturacaksınız, bu kadar para harcayacaksınız, gelin bu parayı bizim koyacağımız 600 BİN TL’nin yanına koyun, bu parayı verenler de yönetimimizde olsun bakalım biz burada oluyor muyuz, olmuyor muyuz. Öyle takımı hiç kimseye de peşkeş çektirmem beni tanıyanlarınız bilir. 

3 Haziran büyük gün olacak
Haziran ayının başında genel kurula gideceklerini söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, 3 Haziran’ın büyük gün olacağının altını çizdi. Başkan Gülbaran bu konuya da şöyle açıklık getirdi, “Biz 3 Haziran’da genel kurul yapacağız. Bu genel kurula üç dört gün kala gelip bizim istediğimiz maddi desteği bizlere verecek kişiler masaya oturursa o zaman bizde desteğin en büyüğünü verir o dakikadan sonra yola devam etme kararı alır yolumuza emin adımlarla hem de şampiyonluğu hedefleyen bir camia olarak devam ederiz. Yok, efendim biz bu kadar para desteği veremiyoruz derlerse de biz o zaman yönetim olarak yolumuza devam ederiz ama takımı lige sokmamak kaydıyla. Bize de bununla ilgili hiç kimse hesap soramaz hatta sormaya bile cesaret gösteremez çünkü destek vermedikleri için bu kişilerin söz hakkı da yoktur. 

Vefa ve Küçükpazar benim için aynıdır
Başkan Mesut Gülbaran, son olarak şunları söyledi, “Burada Vefa ve ya Küçükpazar ayrımı yapmıyoruz. Eğer bunu yapsaydık bugün Vefa’nın esamesi bile zor okunurdu. Biz Küçükpazar’lı arkadaşlarla birlikte hareket edip bu güzide semtimizin koca çınarını yaşatmak için tek yürek olduk ve buralara kadar da bu camiayı getirme başarısı gösterdik. Burada Vefa ile Küçükpazar’ı ayırt etmeyin ikisi de aynı semtin takımıdır ve bu iki takımda bizim her şeyimizdir. Bu iki kulübe kötü gözle bakan ve bu iki kulübü bir birine düşman yapmak için çaba gösterenler hiç uğraşmasın böyle bir girişim ne olur ne de yaşanır. Biz kendimizi çok iyi biliyoruz ve bakarsınız yeni sezonda Küçükpazarspor fırtınası liglerde yeniden esmeye başlarsa sakın buna hiç kimse şaşırmasın” dedi.

HABER-FOTOĞRAF: İBRAHİM KESKİN


  

Sayfa 38 - 261